Libero

Alpina68

 • Donna
 • 55
 • In mare
Sagittario

Mi trovi anche qui

ultimo accesso: più di un mese fa

Ultime visite

Visite al Profilo 5.030

Bacheca

Questa Bacheca è ancora vuota. Invita Alpina68 a scrivere un Post!

Mi descrivo

Në kryqëzimin e buzëqeshjes, në një moment përballë me hezitimin… Frika dhe pasiguria në garë... Kupton dot kush është e para? Në pasqyrë gjithnjë shih, vetveten në sytë e të tjerëve.

Su di me

Situazione sentimentale

sposato/a

Lingue conosciute

Albanese, ,

I miei pregi

di piu

I miei difetti

di piu

Amo & Odio

Tre cose che amo

 1. *Gjumi, sepse asnjëherë nuk ngopem me të. Fle pak
 2. *Libri,sepse më ndriçon mendjen
 3. *Puna që bëj

Tre cose che odio

 1. *Gënjeshtrën
 2. *Pabesinë
 3. *Dyfytyrësinë

I miei interessi

Vacanze Ok!

 • Villaggio turistico

Vacanze Ko!

 • Città d'arte
 • Passioni

  • Arte
  • Tecnologia

  Musica

  • Blues
  • Disco

  Cucina

  • Piatti italiani
  • Greca

  Libri

  • Psicologia
  • Gialli

  Sport

  • Atletica

  Film

  • Animazione
  • Fantascienza

  Libro preferito

  Tutto ciò deve essere letto

  Meta dei sogni

  Isole tropicali in generale, Isole dell'Oceano Indiano

  Film preferito

  L\'ultimo dei Mohicans

  Dance Me to the End Of Love

  Louis Armstrong what a wonderfull world

  Ngrohje Globale

  Sillma, jepma ndjenjen i dashur,

   

  dergoma prej aty ku je….

   

  Pa te me nuk jetohet.

   

   

   

  C’pate qe ndeze zjarr ne Polin e Veriut?

   

  Boren, akullin pse i shkrive?

   

  Tani pergjegjes je

   

  Per ngrohjen Globale…

   

   

   

  Ah, edhe une qe perkedhelem,

   

  ritmi i jetes vazhdon…

   

  edhe pse Apokalipsi po afron….

  Timbaland - Apologize

  Hapi yt është ky?

  Vjen drejt meje

   

  Lehtë

   

  Pa rënë në sy

   

  Pa zhurmë

   

  Drejt meje në mbrëmje

   

  Larg meje në agim

  Hapi yt

  Te mendoj

  Te mendoj dhe te ndjej

   

  Ora ime ka mbetur atje, tek ty

   

  Atje kam lene veten, zemren

   

  Me mbahet fryma kur te lexoj

   

  Me dridhen duart kur te shkruaj

   

  Dashuri dhe mall

   

  Mall dhe kujtime te embla

   

  Nostalgji dhe momente qe me rinojne

   

  Te mendoj sa here marr fryme…

  VIZITORI

  free counters

  , , , , , , , , , , , , ,